Equestrian services Sweden AB

559191-6696

Equestrian services Sweden AB (559191-6696) har blivit försatt i konkurs.
En kreditupplysning visar konkursförvaltare och kontaktinformation.
Laddar betalningsanmärkningar...

Equestrian services Sweden AB

Organisationsnummer
559191-6696
Status
Försatt i konkurs 2026-05-04
Bolagsform
Aktiebolag
Registrerad för F-skatt
Nej
Registrerad för moms
Ja
Bransch
01620 - Stödverksamhet avseende husdjursskötsel
Antal anställda
1 anställda
Registreringsdatum
2019-01-18
Aktivt sedan
2019-01-18
Bolagets säte
Hörby Kommun
Aktiekapital
50 000 SEK

Adresser

Postadress
Adress visas ej
Besöksadress
Adress visas ej

Verksamhetsbeskrivning

"Bolaget skall bedriva: Hovslageri med specialistkompetens inom sjukbeslag och specialskoning för tävlingshästar - Verkstad med smedja för tillverkning av hovbeslag - Handel med hästar - Utbilning och träning av hästar och ryttare - Tävlingsverksamhet inom ridsport - Uthyrning av stallplatser med tillhörande service - Uthyrning av fordon för djurtransport - Försäljning av foder och tillskott till hästar och husdjur - Veterinära tjänster för hästar och husdjur - Rehabilitering av hästar och husdjur samt därmed förenlig verksamhet."

Om företaget

Equestrian services Sweden AB försattes i konkurs 2026-05-04. Det grundades 2019 och var verksamt inom branschen Stödverksamhet avseende husdjursskötsel . Företaget hade sin postadress Malmö och hade enligt Bolagsverket 1 anställda . Equestrian services Sweden AB har företagsformen Aktiebolag och är inte registrerat för F-skatt .

Företaget hade enligt senast inlämnade årsredovisning en omsättning på 299 000 kr och ett negativt resultat på - 591 000 kr.

All företagsdata i API

Få all denna företagsinformation i Syna API

Syna API är ett blixtsnabbt API där du kan hämta registrerade företagsuppgifter, betalningsanmärkningar, skatteuppgifter och mycket mer på alla Sveriges företag och personer.

Kreditrapporten använder Syna API. Bli kund idag och kom igång direkt!

Nyckeltal

Samtliga nyckeltal anges i tusental kr.

Oms.
- Res.
+ Res.

Får bolaget i fråga reda på att jag har utfört en kreditupplysning på dem?

Nej, Kreditrapporten skickar aldrig någon kopia eller information till ett företag när en kreditupplysning levereras.... Läs mer


Hur laddar jag ner min köpta kreditupplysning?

När du genomfört ett köp genom att betala i kassan är din kreditupplysning tillgänglig för nedladdning direkt. Det finns flera sätt att nå rap... Läs mer


Vad är en betalningsanmärkning?

En betalningsanmärkning innebär att skulden inte var betald vid tidpunkten då den registrerades. Skulden kan därefter blivit betald. Det... Läs mer


Vad är en kreditupplysning?

Med kreditupplysning menas uppgifter, omdömen eller råd som lämnas till ledning för bedömning av någon annans kreditvärdighet eller vederhäfti... Läs mer