Betalningsanmärkningar vecka 7 2024

J M Jönsson Stellmek Aktiebolag

556129-5303

J M Jönsson Stellmek Aktiebolag (556129-5303) har vecka 7 2024 fått minst en betalningsanmärkning.
En kreditupplysning ger dig information om vad betalningsanmärkningen gäller.
Laddar betalningsanmärkningar...

J M Jönsson Stellmek Aktiebolag

Organisationsnummer
556129-5303
Status
Aktivt
Bolagsform
Aktiebolag
Registrerad för F-skatt
Ja
Registrerad för moms
Ja
Bransch
46610 - Partihandel med jordbruksmaskiner och -utrustning
Antal anställda
5 anställda
Registreringsdatum
1969-10-08
Aktivt sedan
1969-10-08
Bolagets säte
Malmö Kommun
Aktiekapital
150 000 SEK

Adresser

Postadress
box 50564
202 15 malmö
Besöksadress
malmö

Verksamhetsbeskrivning

"Bolaget skall bedriva mekanisk verkstad, fordonsreparationer och svetsningsarbeten samt handel med motorfordon jämte även idka härmed förenlig verksamhet, detta gäller även för trädgårdsmaski- ner, kommunmaskiner och lantbruksmaskiner."

Om företaget

J M Jönsson Stellmek Aktiebolag är aktivt. Det grundades 1969 och är verksamt inom branschen Partihandel med jordbruksmaskiner och -utrustning . Företaget har sin postadress Malmö och har enligt Bolagsverket 5 anställda . J M Jönsson Stellmek Aktiebolag har företagsformen Aktiebolag och är registrerat för F-skatt .

Företaget hade enligt senast inlämnade årsredovisning en omsättning på 14 564 000 kr och ett positivt resultat på 719 000 kr.

All företagsdata i API

Få all denna företagsinformation i Syna API

Syna API är ett blixtsnabbt API där du kan hämta registrerade företagsuppgifter, betalningsanmärkningar, skatteuppgifter och mycket mer på alla Sveriges företag och personer.

Kreditrapporten använder Syna API. Bli kund idag och kom igång direkt!

Nyckeltal

Samtliga nyckeltal anges i tusental kr.

Oms.
- Res.
+ Res.

Om betalningsanmärkningen

Kreditrapporten.se redovisar alla svenska aktiebolags betalningsanmärkningar. Det kan vara allt från en ansökan om betalningsföreläggande till en konkurs. Ett företag listas på kreditrapporten.se för att de fått minst en anmärkning de senaste 3 åren.

Betalningsanmärkningar och händelser som gör att ett företag listas i Kreditrapporten.se

  • Ansökan om betalningsföreläggande
  • Betalningsföreläggande
  • Företagsrekonstruktion
  • Konkursansökan
  • Konkurs
  • Restfört skattekonto
  • Tredskodom
  • Ej betald tull/införselavgift
  • Utmätningsförsök (misslyckat)
  • Utmätningsförsök (ej tillgång)
  • Återtagningsförsök
  • Återtagning

Hur laddar jag ner min köpta kreditupplysning?

När du genomfört ett köp genom att betala i kassan är din kreditupplysning tillgänglig för nedladdning direkt. Det finns flera sätt att nå rap... Läs mer


Vad är en betalningsanmärkning?

En betalningsanmärkning innebär att skulden inte var betald vid tidpunkten då den registrerades. Skulden kan därefter blivit betald. Det... Läs mer


Vad är en kreditupplysning?

Med kreditupplysning menas uppgifter, omdömen eller råd som lämnas till ledning för bedömning av någon annans kreditvärdighet eller vederhäfti... Läs mer


Får bolaget i fråga reda på att jag har utfört en kreditupplysning på dem?

Nej, Kreditrapporten skickar aldrig någon kopia eller information till ett företag när en kreditupplysning levereras.... Läs mer