Betalningsanmärkningar vecka 15 2024

Kamratstödet Gnosjö Ekonomisk förening

769623-5360

Kamratstödet Gnosjö Ekonomisk förening (769623-5360) har blivit försatt i konkurs 2023-01-24. Bolaget har även efter konkursdatum fått inkomna betalningsanmärkningar.
En kreditupplysning visar konkursförvaltare och kontaktinformation.
Laddar betalningsanmärkningar...

Kamratstödet Gnosjö Ekonomisk förening

Organisationsnummer
769623-5360
Status
Försatt i konkurs 2023-01-24
Bolagsform
Ekonomisk förening
Registrerad för F-skatt
Nej
Registrerad för moms
Nej
Bransch
96090 - Övriga konsumenttjänster
Antal anställda
0 anställda
Registreringsdatum
2011-08-24
Aktivt sedan
2011-08-24
Bolagets säte
Gnosjö Kommun

Adresser

Postadress
Adress visas ej

Verksamhetsbeskrivning

"Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intresse genom att samla personer och organisationer som är intresserad av och vill främja utveckling av meningsfull och kvalitativ arbetsträning samt integrerat och socialt företagande som ger människor, som annars står utanför arbetslivet, möjlighet till delaktighet och arbete. Kamratstödet Gnosjö ekonomisk förening återinvesterar sina vinster. Kamratstödet Gnosjö ekonomisk förening är fristående från offentlig verksamhet - men samarbetar gärna på våra villkor. Kamratstödet Gnosjö ekonomisk förening bedrivs som ekonomisk förening där lokalföreningen IOGT-NTO Kamratstöd är majoritetsägare. Kamratstödet Gnosjö ekonomisk förening skall bedriva verksamhet inom psykiatri-missbruk-boendestöd-öppenvårdsarbete-eftervård. Biltvätt, fixarservice för pensionärer (rut o rot-avdrag.) Flyttningsverksamhet, matdistribution och andra servicetjänster inom hemtjänsten till äldre i samhället inom ramen för LOV-uppdrag. Jobbcoacher åt flyktingar. Erbjuder arbetspraktik och rehab-tjänster till Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och kommunen. Legoarbeten. Vän och ledsagarservice. Kamratstödet Gnosjö ekonomisk förening har också ett socialt och kunskapsinriktat ändamål att skapa gemenskap, meningsfull sysselsättning, utbildning och praktikplatser inom verksamhetsområdet. Kamratstödet Gnosjö ekonomisk förening vill även bidra till en trygg och levande närmiljö i Gnosjö, samt vara en aktör i Gnosjö sociala ekonomi och i nära samarbete med företag, organisationer och Gnosjö kommun."

Om företaget

Kamratstödet Gnosjö Ekonomisk förening försattes i konkurs 2023-01-24. Det grundades 2011 och var verksamt inom branschen Övriga konsumenttjänster . Företaget hade sin postadress Gnosjö och hade enligt Bolagsverket 0 anställda . Kamratstödet Gnosjö Ekonomisk förening har företagsformen Ekonomisk förening och är inte registrerat för F-skatt .

Då det inte finns några tillgängliga årsredovisningar för företaget har det ej heller någon känd omsättning eller resultat.

All företagsdata i API

Få all denna företagsinformation i Syna API

Syna API är ett blixtsnabbt API där du kan hämta registrerade företagsuppgifter, betalningsanmärkningar, skatteuppgifter och mycket mer på alla Sveriges företag och personer.

Kreditrapporten använder Syna API. Bli kund idag och kom igång direkt!

Om betalningsanmärkningen

Kreditrapporten.se redovisar alla svenska aktiebolags betalningsanmärkningar. Det kan vara allt från en ansökan om betalningsföreläggande till en konkurs. Ett företag listas på kreditrapporten.se för att de fått minst en anmärkning de senaste 3 åren.

Betalningsanmärkningar och händelser som gör att ett företag listas i Kreditrapporten.se

  • Ansökan om betalningsföreläggande
  • Betalningsföreläggande
  • Företagsrekonstruktion
  • Konkursansökan
  • Konkurs
  • Restfört skattekonto
  • Tredskodom
  • Ej betald tull/införselavgift
  • Utmätningsförsök (misslyckat)
  • Utmätningsförsök (ej tillgång)
  • Återtagningsförsök
  • Återtagning

Hur laddar jag ner min köpta kreditupplysning?

När du genomfört ett köp genom att betala i kassan är din kreditupplysning tillgänglig för nedladdning direkt. Det finns flera sätt att nå rap... Läs mer


Vad är en betalningsanmärkning?

En betalningsanmärkning innebär att skulden inte var betald vid tidpunkten då den registrerades. Skulden kan därefter blivit betald. Det... Läs mer


Vad är en kreditupplysning?

Med kreditupplysning menas uppgifter, omdömen eller råd som lämnas till ledning för bedömning av någon annans kreditvärdighet eller vederhäfti... Läs mer


Får bolaget i fråga reda på att jag har utfört en kreditupplysning på dem?

Nej, Kreditrapporten skickar aldrig någon kopia eller information till ett företag när en kreditupplysning levereras.... Läs mer