Betalningsanmärkningar vecka 23 2023

Minomet AB

559421-3067

Minomet AB (559421-3067) har vecka 23 2023 fått minst en betalningsanmärkning.
En kreditupplysning ger dig information om vad betalningsanmärkningen gäller.
Laddar betalningsanmärkningar...

Minomet AB

Organisationsnummer
559421-3067
Status
Aktivt
Bolagsform
Aktiebolag
Registrerad för F-skatt
Ja
Registrerad för moms
Ja
Bransch
41200 - Byggande av bostadshus och andra byggnader
Antal anställda
1 anställda
Registreringsdatum
2023-02-08
Aktivt sedan
2023-02-08
Bolagets säte
Upplands Väsby Kommun
Aktiekapital
25 000 SEK

Adresser

Postadress
johan skyttes väg 203
125 34 älvsjö

Verksamhetsbeskrivning

"Företaget ska bedriva byggnation, tillbyggnad, ombyggnad och renovering, samt in- och utvändig målning samt byggsnickeriarbeten och därmed förenlig verksamhet."

Om företaget

Minomet AB är aktivt. Det grundades 2023 och är verksamt inom branschen Byggande av bostadshus och andra byggnader . Företaget har sin postadress Älvsjö och har enligt Bolagsverket 1 anställda . Minomet AB har företagsformen Aktiebolag och är registrerat för F-skatt .

Företaget hade enligt senast inlämnade årsredovisning en omsättning på 7 984 000 kr och ett positivt resultat på 10 000 kr.

All företagsdata i API

Få all denna företagsinformation i Syna API

Syna API är ett blixtsnabbt API där du kan hämta registrerade företagsuppgifter, betalningsanmärkningar, skatteuppgifter och mycket mer på alla Sveriges företag och personer.

Kreditrapporten använder Syna API. Bli kund idag och kom igång direkt!

Nyckeltal

Samtliga nyckeltal anges i tusental kr.

Oms.
- Res.
+ Res.

Om betalningsanmärkningen

Kreditrapporten.se redovisar alla svenska aktiebolags betalningsanmärkningar. Det kan vara allt från en ansökan om betalningsföreläggande till en konkurs. Ett företag listas på kreditrapporten.se för att de fått minst en anmärkning de senaste 3 åren.

Betalningsanmärkningar och händelser som gör att ett företag listas i Kreditrapporten.se

  • Ansökan om betalningsföreläggande
  • Betalningsföreläggande
  • Företagsrekonstruktion
  • Konkursansökan
  • Konkurs
  • Restfört skattekonto
  • Tredskodom
  • Ej betald tull/införselavgift
  • Utmätningsförsök (misslyckat)
  • Utmätningsförsök (ej tillgång)
  • Återtagningsförsök
  • Återtagning

Hur laddar jag ner min köpta kreditupplysning?

När du genomfört ett köp genom att betala i kassan är din kreditupplysning tillgänglig för nedladdning direkt. Det finns flera sätt att nå rap... Läs mer


Vad är en betalningsanmärkning?

En betalningsanmärkning innebär att skulden inte var betald vid tidpunkten då den registrerades. Skulden kan därefter blivit betald. Det... Läs mer


Vad är en kreditupplysning?

Med kreditupplysning menas uppgifter, omdömen eller råd som lämnas till ledning för bedömning av någon annans kreditvärdighet eller vederhäfti... Läs mer


Får bolaget i fråga reda på att jag har utfört en kreditupplysning på dem?

Nej, Kreditrapporten skickar aldrig någon kopia eller information till ett företag när en kreditupplysning levereras.... Läs mer