"Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller genom delägarskap i andra företag, bedriva rörelse företrädesvis inom branscherna renhållning, transport, miljövård och energi- utvinning ävensom idka annan därmed förenlig verksamhet samt att äga och förvalta fastigheter och aktier och annan lös egendom, företrädesvis maskiner, fordon och datautrustning. Bolaget ska även kunna bedriva verksamhet avseende leasing och annan finansiering samt utlåning och annan därmed förenlig verksamhet, allt i den mån verksamheten inte är sådan som avses i lagen om bankrörelse eller lagen om kreditaktiebolag. Bolaget har rätt att ställa borgen eller annan säkerhet för förbindelse ingångna av annat till samma koncern hörande företag."
Ragn-Sellsföretagen AB är aktivt. Det grundades 2009 och är verksamt inom branschen Insamling av icke-farligt avfall . Företaget har sin postadress Sollentuna och har enligt Bolagsverket 7 anställda . Ragn-Sellsföretagen AB har företagsformen Aktiebolag och är registrerat för F-skatt .
Företaget hade enligt senast inlämnade årsredovisning en omsättning på 48 861 000 kr och ett positivt resultat på 85 795 000 kr.
Få all denna företagsinformation i Syna API
Syna API är ett blixtsnabbt API där du kan hämta registrerade företagsuppgifter, betalningsanmärkningar, skatteuppgifter och mycket mer på alla Sveriges företag och personer.
Kreditrapporten använder Syna API. Bli kund idag och kom igång direkt!
Kreditrapporten.se redovisar alla svenska aktiebolags betalningsanmärkningar. Det kan vara allt från en ansökan om betalningsföreläggande till en konkurs. Ett företag listas på kreditrapporten.se för att de fått minst en anmärkning de senaste 3 åren.
När du genomfört ett köp genom att betala i kassan är din kreditupplysning tillgänglig för nedladdning direkt. Det finns flera sätt att nå rap... Läs mer
En betalningsanmärkning innebär att skulden inte var betald vid tidpunkten då den registrerades. Skulden kan därefter blivit betald. Det... Läs mer
Med kreditupplysning menas uppgifter, omdömen eller råd som lämnas till ledning för bedömning av någon annans kreditvärdighet eller vederhäfti... Läs mer
Nej, Kreditrapporten skickar aldrig någon kopia eller information till ett företag när en kreditupplysning levereras.... Läs mer