Betalningsanmärkningar vecka 41 2024

Steripolar AB

556903-4076

Steripolar AB (556903-4076) har vecka 41 2024 fått minst en betalningsanmärkning.
En kreditupplysning ger dig information om vad betalningsanmärkningen gäller.
Laddar betalningsanmärkningar...

Steripolar AB

Organisationsnummer
556903-4076
Status
Aktivt
Bolagsform
Aktiebolag
Registrerad för F-skatt
Ja
Registrerad för moms
Ja
Bransch
46460 - Partihandel med medicinsk utrustning och apoteksvaror
Antal anställda
15 anställda
Registreringsdatum
2012-09-11
Aktivt sedan
2012-09-11
Bolagets säte
Uppsala Kommun
Aktiekapital
135 000 SEK

Adresser

Postadress
tryffelslingan 12 1 tr
181 57 lidingö

Verksamhetsbeskrivning

"Aktiebolaget ska bedriva partihandel med laboratorie- och sjukvårdsapparater, bedriva tillverkning och handel med medicinskteknisk utrustning samt därmed förenlig verksamhet."

Om företaget

Steripolar AB är aktivt. Det grundades 2012 och är verksamt inom branschen Partihandel med medicinsk utrustning och apoteksvaror . Företaget har sin postadress Lidingö och har enligt Bolagsverket 15 anställda . Steripolar AB har företagsformen Aktiebolag och är registrerat för F-skatt .

Företaget hade enligt senast inlämnade årsredovisning en omsättning på 50 199 000 kr och ett negativt resultat på - 3 878 000 kr.

All företagsdata i API

Få all denna företagsinformation i Syna API

Syna API är ett blixtsnabbt API där du kan hämta registrerade företagsuppgifter, betalningsanmärkningar, skatteuppgifter och mycket mer på alla Sveriges företag och personer.

Kreditrapporten använder Syna API. Bli kund idag och kom igång direkt!

Nyckeltal

Samtliga nyckeltal anges i tusental kr.

Oms.
- Res.
+ Res.

Om betalningsanmärkningen

Kreditrapporten.se redovisar alla svenska aktiebolags betalningsanmärkningar. Det kan vara allt från en ansökan om betalningsföreläggande till en konkurs. Ett företag listas på kreditrapporten.se för att de fått minst en anmärkning de senaste 3 åren.

Betalningsanmärkningar och händelser som gör att ett företag listas i Kreditrapporten.se

  • Ansökan om betalningsföreläggande
  • Betalningsföreläggande
  • Företagsrekonstruktion
  • Konkursansökan
  • Konkurs
  • Restfört skattekonto
  • Tredskodom
  • Ej betald tull/införselavgift
  • Utmätningsförsök (misslyckat)
  • Utmätningsförsök (ej tillgång)
  • Återtagningsförsök
  • Återtagning

Hur laddar jag ner min köpta kreditupplysning?

När du genomfört ett köp genom att betala i kassan är din kreditupplysning tillgänglig för nedladdning direkt. Det finns flera sätt att nå rap... Läs mer


Vad är en betalningsanmärkning?

En betalningsanmärkning innebär att skulden inte var betald vid tidpunkten då den registrerades. Skulden kan därefter blivit betald. Det... Läs mer


Vad är en kreditupplysning?

Med kreditupplysning menas uppgifter, omdömen eller råd som lämnas till ledning för bedömning av någon annans kreditvärdighet eller vederhäfti... Läs mer


Får bolaget i fråga reda på att jag har utfört en kreditupplysning på dem?

Nej, Kreditrapporten skickar aldrig någon kopia eller information till ett företag när en kreditupplysning levereras.... Läs mer