"Aktiebolaget ska köpa, sälja och förvalta aktier, obligationer, reverser, andelar, fastigheter, maskiner, båtar och inventarier inom bygg-, el-, kontors-, fastighets-, restaurang-, rederi- och rengöringsbranschen, köpa och sälja patent- och know-how- rättigheter, driva uthyrnings- och leasingverksamhet inom reverser, andelar, fastigheter, maskiner, båtar och inventarier inom reverser, andelar, fastigheter, maskiner, båtar och inventarier inom bygg-, el-, kontors-, fastighets-, restaurang-, rederi- och rengöringsbranschen, köpa och sälja administrativa tjänster, ingå borgensåtaganden, äga rätt att för dotterbolag och närbesläktade företag ingå borgensåtaganden, så och till dessa lämna lån för att medverka till finansiering av deras verksamhet samt till ovannämnda idka därmed förenlig verksamhet."
Uddevalla Hyresfastighet AB är aktivt. Det grundades 2018 och är verksamt inom branschen Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler . Företaget har sin postadress Uddevalla och har enligt Bolagsverket 0 anställda . Uddevalla Hyresfastighet AB har företagsformen Aktiebolag och är registrerat för F-skatt .
Företaget hade enligt senast inlämnade årsredovisning en omsättning på 567 000 kr och ett positivt resultat på 80 000 kr.
Få all denna företagsinformation i Syna API
Syna API är ett blixtsnabbt API där du kan hämta registrerade företagsuppgifter, betalningsanmärkningar, skatteuppgifter och mycket mer på alla Sveriges företag och personer.
Kreditrapporten använder Syna API. Bli kund idag och kom igång direkt!
Kreditrapporten.se redovisar alla svenska aktiebolags betalningsanmärkningar. Det kan vara allt från en ansökan om betalningsföreläggande till en konkurs. Ett företag listas på kreditrapporten.se för att de fått minst en anmärkning de senaste 3 åren.
När du genomfört ett köp genom att betala i kassan är din kreditupplysning tillgänglig för nedladdning direkt. Det finns flera sätt att nå rap... Läs mer
En betalningsanmärkning innebär att skulden inte var betald vid tidpunkten då den registrerades. Skulden kan därefter blivit betald. Det... Läs mer
Med kreditupplysning menas uppgifter, omdömen eller råd som lämnas till ledning för bedömning av någon annans kreditvärdighet eller vederhäfti... Läs mer
Nej, Kreditrapporten skickar aldrig någon kopia eller information till ett företag när en kreditupplysning levereras.... Läs mer